Seminarium

 

baner na www seminarium wysrodkowany

Więcej informacji:http://seminarium.idynow.pl

Seminarium ogólnopolskie

Daleko do miasta: narracje o kulturze lokalnej

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

„Daleko do miasta” nie oznacza daleko do kultury, wręcz odwrotnie. Prowincja to nie miejsce zamieszkania,  ale miejsce urzeczywistniania zbiorowych i indywidualnych pragnień ludzi, w którym się wychowali.

„Daleko do miasta” to pomysł na życie ludzi, którzy zdecydowali się na zakorzenienie w małej społeczności lokalnej i działać z nią i dla niej podejmując się inicjatyw twórczych, szalonych, niestandardowych, ale też zupełnie zwykłych, ale ważnych.

Celem seminarium jest spotkanie ze sobą ludzi, którzy mają potrzebę wzajemnego obdarowywania się doświadczeniami: doświadczeniami badawczymi ( narracją badacza), które mogą stać się bliskie i potrzebne w pracy animatorów kultury i odwrotnie, czyli doświadczeniami animatorów (narracja praktyka), którzy zainspirują akademików do wyznaczania nowych celów badawczych. Jednym słowem marzymy o wyjątkowym transferze wymiany myśli, metod pracy, spostrzeżeń, doświadczeń, emocji i działań pomiędzy akademikami a praktykami; pomiędzy tymi dla których bliskie są narracje o kulturze lokalnej.

Seminarium „daleko do miasta” jest dla tych, którzy szukają nowych pomysłów na działania dla, ale przede wszystkim z małą społecznością lokalną, pracując w domu kultury, szkole, świetlicy, bibliotece, organizacji non-profit lub osób, które są po prostu są animatorami kultury poszukującymi inspiracji w badaniach jakościowych.

Seminarium „daleko do miasta” jest dla tych, które zamierzają pisać prace magisterskie, doktorackie i ciągle poszukują dla siebie odpowiedniego tematu. Zachęcamy takie osoby, aby uczestniczyły w seminarium i podzieliły się swoją wiedzą badawczą, ale również wsłuchały się w narracje animatorów o kulturze lokalnej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *